Kolejna afera z CBA.

W aktach komisji śledczej ds. VAT pojawiły się zeznania świadka, który zeznał, iż mając problemy z skarbówką spotkał się z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim. Łącznie miało dojść do trzech spotkań – w hotelach Mercure, Sheraton i Sobieski. W trakcie jednego z nich Czarnecki miał dać świadkowi numer telefonu do szefa CBA Ernesta Bejdy, z którym później świadek kilkakrotnie się spotkał. Po kilku kolejnych spotkaniach – jak wynika z zeznań – świadek został konsultantem ekonomicznym CBA.

Po wyjściu na jaw tych informacji poseł opozycji Zbigniew Konwiński poinformował o złożeniu zawiadomieniu do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa powoływania się na wpływy w CBA przez europosła PiS. – Nie może być tak, że ktoś, kto ma problemy z urzędem skarbowym spotyka się z ważnym politykiem partii rządzącej i otrzymuje telefon do szefa CBA, a później chwali się, że został konsultantem ekonomicznym w CBA. Sprawę trzeba niewątpliwie wyjaśnić i (także) udział (w sprawie) Ryszarda Czarneckiego, bo widać, że jest pośrednikiem w tych dziwnych kontaktach biznesu – mającego problemy ze skarbówką, z szefem CBA – mówił na konferencji prasowej poseł opozycji.

Co ciekawe – inny świadek przesłuchiwany przez komisję miał zeznać, iż osoba, która pośredniczyła w umawianiu spotkań z Czarneckim miał otrzymać za to nawet milion złotych.

Źródło: Onet

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jasiu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jasiu
Gość
Jasiu

Eee, tam ktoś zakłóca program rządzących – cela+.