Jako posłowie Prawa i Sprawiedliwości jesteście szkodnikami polskiego kościoła. Paweł Bejda ostro o działaniach PiS

Coraz mniej wiernych w kościołach, coraz więcej rodziców wypisuje dzieci z lekcji religii. Wyglada na to, że kościół katolicki wyszedł na współpracy z PiS jak Zabłocki na mydle. Sprawę bardzo celnie w jednym z programów telewizyjnych podsumował poseł Paweł Bejda z PSL. “Jako posłowie Prawa i Sprawiedliwości jesteście szkodnikami polskiego kościoła” – mówił na antenie TVP.

Coraz więcej hierarchów kościelnych zaczyna dostrzegać problem. Spadające wpływy z tacy, coraz mniej osób decydujących się na ślub kościelny czy rodzice wypisujący dzieci z religii to poważny problem. Jeśli tendencja odchodzenia od kościoła się utrzyma, straci on wpływy i znaczenie w ciągu kilku lat. Sytuacji kościoła nie poprawi na pewno sukces filmu “Kler” czy zbliżająca się premiera dokumentu Siekielskiego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.