Koniec ściem.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski poinformował, że NIK skontroluje wynagrodzenia wszystkich pracowników NBP. Wyniki kontroli są jawne, a to oznacza koniec gier z dziennikarzami. Dotychczas szef NBP Adam Glapiński odmawiał udzielania informacji nt. zarobków m.in. jego „aniołków”.

Jak szacowała „Gazeta Wyborcza” współpracowniczka Glapińskiego – Martyna Wojciechowska zarabia więcej niż poprzedni prezes NBP.

– Około pół roku przed końcem kadencji złożyła mandat radnej i w żaden sposób nie uzasadniła tej decyzji. Być może nowe obowiązki w NBP uniemożliwiały jej łączenie tej pracy ze sprawowaniem mandatu radnej. Nie zmienia to jednak faktu, że sprawa zaczęła się od dziennikarskiej analizy jej oświadczenia majątkowego za rok 2016. W strukturach NBP awansowała zaś pod koniec 2016 roku. Do końca kwietnia 2018 roku należało złożyć kolejne oświadczenie za rok 2017, które ujawniłoby całość jej wynagrodzenia w banku. Ale tego oświadczenia pani Martyna nie złożyła, zrezygnowała natomiast z mandatu radnej. To jest bardzo zastanawiające, bo to może oznaczać, że chciała coś ukryć, być może chodziło o pełny obraz swoich zarobków. Poza tym złożenie tego oświadczenia nakazuje prawo, które pani radna po prostu złamała. Jednak kodeks nie przewiduje sankcji karnej za uchylenie się od tego obowiązku – zwrócił uwagę Wojciech Bartelski, były burmistrz dzielnicy Warszawa Śródmieście i były szef klubu radnych PO w sejmiku mazowieckim, w którym to z Wojciechowską zasiadał przez 8 lat.

Źródło: NaTemat / Gazeta Wyborcza

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KATARZYNAbolko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bolko
Gość
bolko

od razu do mammra

KATARZYNA
Gość
KATARZYNA

Mam wrażenie ,że atrakcyjna dziewczyna – z taka aparycją mogła osiągać (w bardziej wolnym zawodzie)takie dochody , wolała kryty sponsoring od wyjątkowo nieatrakcyjnego faceta straszne nigdy nie zdecydowała bym się na tak uwłaczającą transakcję – współczuję