[Counter-Box id="1"]

Zielona energia musi przede wszystkim służyć Polakom. Dlatego za główny cel paktu dla Zielonej Energii stawiamy sobie obniżkę cen energii elektrycznej, umożliwienie wszystkim chętnym zarabiania na jej produkcji oraz poprawienie jakości powietrza. To zarządzanie ekologią przez cele społeczne – mówił dzisiaj poseł Piotr Zgorzelski zapowiadając wydarzenie w Sejmie, związane z przedstawieniem paktu dla zielonej energii, nowej propozycji PSL.

Ludowcy zamierzają w najbliższy piątek przedstawić pierwszy taki program w Polsce. Kompleksowe rozwiązanie problemu wysokich cen energii, powiązany z poprawą jakości powietrza. – Nikt z rządzących nie próbował nawet spojrzeć na to zagadnienie całościowo. Mam wrażenie, że w różnych ministerstwach powstawały różne oderwane od siebie pomysły i mamy efekt w postaci podwyżek cen prądu. Do tego najgorsze powietrze w Europie. Dlatego PSL przygotował we współpracy ze swoimi ekspertami program, który nie tylko pozwoli na obniżenie cen energii i poprawę jakości powietrza, ale przede wszystkim da wiele korzyści ekonomicznych Polakom i całej gospodarce. – dodał poseł Zgorzelski.

Reklamy

– Pomysły PiS to w ocenie fachowców amatorska, droga fikcja. My idziemy zupełnie inną drogą. Zaczynamy od potrzeb mieszkańców miast i wsi. Innowacji, nowych technologii oraz wsparcia rozwoju polskich firm. Damy samorządom nowy impuls do rozwoju a regionom miejsca pracy. Patrzymy całościowo i chcemy by pakt dla zielonej energii był motorem rozwoju Polski lokalnej. Szczegóły zaprezentujemy w piątek – zakończył Piotr Zgorzelski.

Pakt dla Zielonej Energii oparty o jest o trzy filary: tani prąd, czyste powietrze i bezpieczeństwo energetyczne.

Poprzedni artykułZnany poseł PiS na imprezie z “pokazem artystycznym”
Następny artykułPiS chce cofnąć Polskę do epoki Króla Ćwieczka? Rozwój żeglugi wodnej to absurd