PiS zniszczył zaufanie po polskich służb? Szokujący wywiad z byłym oficerem wywiadu

Obniżenie emerytur byłym pracownikom wywiadu oraz dziwna polityka wobec prowadzonych operacji wywiadowczych mogły zniszczyć zaufanie do polskich służb wywiadowczych. Skuteczność pozyskiwania informacji, a więc głównej broni w dzisiejszym świecie, gdzie jest ona na wagę złota, znacząco spadła. Takie wnioski płyną z treści wywiadu z jednym z byłych, wysoko postawionych oficerów polskiego wywiadu, który opublikował Onet.pl pod znamiennym tytułem „PiS zrobił prezent wrogim służbom.”

„Tu chodzi o upokorzenie. Wie pan, przy werbunku, jak kandydat cierpi biedę, to dla werbującego jest to jakaś podstawa. Ale jeśli wiemy, że jego kraj go upokorzył…” – mówi oficer.

Reklamy

Każda władza ma niewątpliwie do wprowadzania zmian. Jednak żadna władza nie ma prawa do zmian nieodpowiedzialnych, które powodują nie tylko zagrożenie dla oficerów wywiadu ale też dla ludzi, z którymi współpracują. Tymczasem wygląda na to, że do władzy doszli ludzie albo skrajnie niekompetentni i nieodpowiedzialni, którzy narażają bezpieczeństwo Polski i bezpieczeństwo nas wszystkich, albo…

Z całym wywiadem można zapoznać się na stronie Onet.pl