Obniżenie emerytur byłym pracownikom wywiadu oraz dziwna polityka wobec prowadzonych operacji wywiadowczych mogły zniszczyć zaufanie do polskich służb wywiadowczych. Skuteczność pozyskiwania informacji, a więc głównej broni w dzisiejszym świecie, gdzie jest ona na wagę złota, znacząco spadła. Takie wnioski płyną z treści wywiadu z jednym z byłych, wysoko postawionych oficerów polskiego wywiadu, który opublikował Onet.pl pod znamiennym tytułem “PiS zrobił prezent wrogim służbom.”

“Tu chodzi o upokorzenie. Wie pan, przy werbunku, jak kandydat cierpi biedę, to dla werbującego jest to jakaś podstawa. Ale jeśli wiemy, że jego kraj go upokorzył…” – mówi oficer.

Każda władza ma niewątpliwie do wprowadzania zmian. Jednak żadna władza nie ma prawa do zmian nieodpowiedzialnych, które powodują nie tylko zagrożenie dla oficerów wywiadu ale też dla ludzi, z którymi współpracują. Tymczasem wygląda na to, że do władzy doszli ludzie albo skrajnie niekompetentni i nieodpowiedzialni, którzy narażają bezpieczeństwo Polski i bezpieczeństwo nas wszystkich, albo…

Reklamy

Z całym wywiadem można zapoznać się na stronie Onet.pl

Poprzedni artykuł10 największych tajemnic świata. Strefa 51, Trójkąt Bermudzki i… zarobki w NBP
Następny artykułNauczyciele wchodzą w spór zbiorowy. Będzie strajk generalny w oświacie.