PiS zamienił Polskę w kolonię USA

Źródło: Wykop

Upadek.

W lutym Stany Zjednoczone zorganizują w Warszawie konferencję poświęconą pokojowi i stabilności na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wpływów Iranu w regionie. O sprawie poinformował sekretarz stanu USA Mike Pompeo w stacji Fox News. – Polska traktuje kwestię pokoju na Bliskim Wschodzie jako jedno z najistotniejszych wyzwań polityki zagranicznej i obronnej. Powstrzymanie walk w tym newralgicznym regionie jest kwestią fundamentalną, jeśli chodzi o zapewnienie stabilizacji i bezpieczeństwa całego świata – komentował szczyt Mateusz Morawiecki.

Reklamy

Jednak na rządzący PiS posypała się fala krytyki. Wszak z Iranem Polska nie prowadzi wojny i nie ma interesu w szukaniu sobie nowych wrogów. Co więcej – szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif, krytykując zachowanie polskich władzy, przypomniał, że to właśnie Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej.

Konflikt z Iranem to jednak nie wszystko. Po aresztowaniu pod zarzutem szpiegostwa pracownika Huawei w Polsce również pojawiły się komentarze, że jest to próba przypodobania się USA, które są skonfliktowane z Chinami. Najboleśniej działania PiS skomentował redaktor naczelny jednej z największych chińskich gazet „Global Times” Hu Xijin. – Czy jest w Polsce cokolwiek, co warto byłoby ukraść dla Huawei? Polski departament bezpieczeństwa narodowego pochlebia sobie. Czy to taki wstyd, jeśli jeden kraj nie aresztuje chińskiego szpiega? – napisał Hu.

– Najpierw (zapowiedziana) antyirańska konferencja US w Warszawie, teraz poważne zagrożenie dla stosunków z Chinami oraz bezpieczeństwa naszych obywateli w Chinach. Pasmo sukcesów naszej polityki zagranicznej zdaje się nie mieć końca… – komentował wydarzenia dr Wojciech Szewko, zwracając uwagę na działania Chin wobec Kanady, które na żądanie USA aresztowała wiceprezes chińskiego koncernu.

Źródło: Global Times / RMF FM / Twitter