W czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku napastnik, którego tożsamości nie ujawniono, wtargnął na scenę i ugodził nożem prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Prezydent został zabrany do szpitala, gdzie aktualnie przechodzi operację. Jego stan jest bardzo ciężki. Tymczasem pojawiają się już pierwsze komentarze, które winą za całe zajście obarczają nakręcanie spirali nienawiści wobec Jerzego Owsiaka.

Przypomnijmy, że kilka dni temu na antenie TVP pojawiła się animacja, która w obrzydliwy sposób atakowała Owsiaka oraz inne osoby, przeciwne władzy. Tego typu ideologia mogą niestety zachęcać niektórych do skrajnych zachowań.

Prawdopodobnie z takim przypadkiem mamy do czynienia właśnie teraz, co zdają się potwierdzać słowa zamachowca:

O powstrzymanie działań i wypowiedzi, które dzielą Polaków i nakręcają spiralę nienawiści, apelował wielokrotnie do PiS Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes ludowców.

Tymczasem po stronie zwolenników PiS już pojawiają się obrzydliwe komentarze, dalekie od powagi, jaka powinna towarzyszyć całej sprawie. Jest to bowiem wydarzenie zbyt ważne, którego konsekwencje sięgają dużo dalej, niż się tym bezmyślnym komentatorom wydaje.

Do sprawy będziemy wracać.

Niestety po raz kolejny PiS zaczyna wykorzystywać tragedię politycznie – to jest niedopuszczalne, uważają komentatorzy oraz internauci.

https://twitter.com/Czarodziej73/status/108454408711246643

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kmacGrzegorzPolkabolko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bolko
Gość
bolko

Panie Prezydencie Abramowicz, Modle się o Pański powrót do zdrowia. Ale nie po katolicku, po Chrześcijańsku

Polka
Gość
Polka

Bez przesady, że na Owsiaka. Ale na pewno jest to efekt szczucia na sądy, sędziów i PO. Jeśli podważa się autorytet sądu, to każdy wyrok nie po myśli może być początkiem złego

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Spirala nienawiści nakręcona głównie przez Kaczyńskiego i Rydzyka zaczyna zbierać straszne żniwo.

kmac
Gość
kmac

Język nienawiści zaczyna zbierać żniwo