Zamach na prezydenta Gdańska w czasie finału WOŚP. To efekt nakręcania spirali nienawiści wobec Owsiaka?

W czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku napastnik, którego tożsamości nie ujawniono, wtargnął na scenę i ugodził nożem prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Prezydent został zabrany do szpitala, gdzie aktualnie przechodzi operację. Jego stan jest bardzo ciężki. Tymczasem pojawiają się już pierwsze komentarze, które winą za całe zajście obarczają nakręcanie spirali nienawiści wobec Jerzego Owsiaka.

Przypomnijmy, że kilka dni temu na antenie TVP pojawiła się animacja, która w obrzydliwy sposób atakowała Owsiaka oraz inne osoby, przeciwne władzy. Tego typu ideologia mogą niestety zachęcać niektórych do skrajnych zachowań.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Prawdopodobnie z takim przypadkiem mamy do czynienia właśnie teraz, co zdają się potwierdzać słowa zamachowca:

O powstrzymanie działań i wypowiedzi, które dzielą Polaków i nakręcają spiralę nienawiści, apelował wielokrotnie do PiS Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes ludowców.

Tymczasem po stronie zwolenników PiS już pojawiają się obrzydliwe komentarze, dalekie od powagi, jaka powinna towarzyszyć całej sprawie. Jest to bowiem wydarzenie zbyt ważne, którego konsekwencje sięgają dużo dalej, niż się tym bezmyślnym komentatorom wydaje.

Do sprawy będziemy wracać.

Niestety po raz kolejny PiS zaczyna wykorzystywać tragedię politycznie – to jest niedopuszczalne, uważają komentatorzy oraz internauci.

https://twitter.com/Czarodziej73/status/108454408711246643