KRRiT otrzymała 18 skarg na antysemicki film w TVP

Oburzająca animacja.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło już 18 skarg na film animowany nt. Jerzego Owsiaka, wyemitowany w TVP na 72 godziny przed morderstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na finale WOŚP. W animacji Hanna Gronkiewicz-Waltz zgarnia do worka pieniądze, które zebrał Jerzy Owsiak. Na jednym z banknotów znalazła się gwiazda Dawida.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jak ustalił portal Wirtualne Media skargi do KRRiT wpłynęły głównie od osób prywatnych, jedna od Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita. – Misją Telewizji Publicznej jest przedstawianie osób i wydarzeń w sposób nieurągający niczyjej godności, nienakręcający spirali nienawiści, niepowielający negatywnych stereotypów. W tym wypadku mamy do czynienia z promowaniem jednego z najbardziej antysemickich przekonań – o tym, że Żydzi rządzą światem, zwłaszcza w dziedzinach związanych z finansami – brzmi fragment skargi, złożonej przez stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita.

Źródło: Wirtualne Media