Kukiz złożył do RMN wniosek o odwołanie zarządu TVP

Burza wokół TVP.

Ruch Kukiz’15 złożył wniosek do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego zastępcy Macieja Staneckiego – poinformował portal Onet.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– W związku z narastającą agresją w polskiej debacie publicznej i negatywną rolą telewizji publicznej w tym zakresie, składam wniosek o odwołanie panów Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego ze stanowisk członków zarządu TVP S.A. – brzmi fragment pisma, które złożył członek RMN z rekomendacji Kukiz’15 Grzegorz Podżorny.

Podżorny chce, by wniosek został rozpatrzony i poddany pod głosowanie na najbliższym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych. Wówczas ma zaprezentować szczegółowe uzasadnienie w tej sprawie. Podżorny poinformował, że o złożenie pisma poprosił go lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.

Źródło: Onet / PAP