Polacy popierają strajk nauczycieli!

Polacy mają dość sytuacji, która panuje w szkole. A jest bardzo źle – przeładowane tornistry, brak nowoczesnych cyfrowych narzędzi nauczania, fatalne nastroje wśród nauczycieli i niskie wynagrodzenia. Jak mamy wychować nowe, lepsze pokolenie – pytają. I zapowiadają wielki ogólnopolski strajk. Super Express zapytał Polaków co o tym sądzą. Wyniki są bardzo niekorzystne dla Anny Zalewskiej. Większość z ankietowanych popiera tą formę protestu. Wygląda więc na to, że została przekroczona granica społecznej tolerancji dla destrukcji edukacji.

Strajk nauczycieli zapowiada Związek Nauczycielstwa Polskiego. Ma dość wprowadzania w błąd opinii publicznej przez MEN, ma dość czekania na poprawę sytuacji. Skoro sytuacja budżetu jest tak dobra, to zmieńmy w końcu polską szkołę. Zbudujemy nowoczesny system edukacyjny, w którym mamy więcej czasu dla dzieci, w którym rodzice będą mogli mówić o ciekawej i przydatnej wiedzy w szkole i w którym przywrócimy nauczycielowi jego rolę – mówią władze ZNP.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


źródło: Super Express