Owsiak pozwie TVP za antysemicką animację

Kolejne pozwy.

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zapowiedział pozew TVP. To pokłosie wyemitowania animacji, w której pojawił się Owsiak i Hanna Gronkiewicz-Waltz. Sprawa stała się głośna, bo animowana Gronkiewicz-Waltz zgarniała do worka zebrane przez WOŚP pieniądze – a na jednym z banknotów umieszczono gwiazdę Dawida.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Złożyliśmy skargę do Krajowej Rady (Radiofonii i Telewizji) w sprawie „świata z plasteliny”. Złożymy także skargę do sądu. (…) To były emitowane przez dwa lata programy nienawiści. Tam po prostu były treści, których powinniśmy się wszyscy wstydzić. I ci, którzy lepią to z plasteliny, i ci, którzy to emitują. (…) Powinniśmy wyłączać telewizor. Nie oglądajmy tego, to jest sączenie nieprawdopodobnego jadu – komentował – ocenił Jerzy Owsiak.

Źródło: Wirtualne Media