PSL konsekwentnie namawia wszystkich uczestników życia politycznego do dialogu – przypomniał dzisiaj Piotr Zgorzelski, poseł ludowców, w porannym wywiadzie radiowym. Porozumienie ponad podziałami jest możliwe i chcemy pokazać politykom i partiom, że ponad partyjnym interesem jest rzecz dużo ważniejsza – dobro mieszkańców Polski, dobro naszego kraju. Nie można przekraczać tej granicy. Polacy nas wybrali po to, by działać na ich rzecz a nie po to, by zajmować się ciągłymi wojnami – komentował.

Przypomniał, że PSL zorganizował w Sejmie konferencję na temat możliwości stworzenia w Polsce źródeł taniej energii, na której mieliby skorzystać wszyscy. „Chcemy, by nowy system energetyczny w Polsce nie tylko zapewniał bezpieczeństwo energetyczne, ale też byśmy wszyscy, jako Polacy, skorzystali na taniej energii, na czystym powietrzu. Na naszą konferencję przyszli wszyscy – przedstawiciele PO, Nowoczesnej, Kukiz’15 i PiS. To pokazuje, że można i że trzeba rozmawiać.” – komentował Piotr Zgorzelski.

Reklamy

Historia uczy nas, że w trudnych momentach dla Polski to ludowcy stawali na drodze złu, chaosowi i kłótniom. Musimy podjąć to wyzwanie także dzisiaj. Polska skłócona, to Polska słaba, narażona na ataki z zewnątrz i wewnątrz. Nie można dalej funkcjonować w takiej atmosferze.

Poprzedni artykułPotężna podwyżka podatków. Składka ZUS idzie w górę
Następny artykułTo wstyd, że polski system edukacji utrzymują mężowie nauczycielek