Tragiczne wydarzenia w Ostródzie. 14-letniej dziewczynki, która uskarżała się na ból uda, nie przyjęto w sobotę do trzech szpitali w okolicy, mimo, że bardzo źle się czuła. Gdy w niedzielę rano jej stan się pogorszył, nie przyjechało pogotowie. Dziewczynka zmarła bardzo cierpiąc.

Polacy płacą gigantyczne składki na ubezpieczenie zdrowotne. Tymczasem dostanie się do lekarza w rozsądnym terminie graniczy z cudem. Powstaje też pytanie, gdzie jest i jaką odpowiedzialność za te wydarzenia ma minister zdrowia. Przed wyborami PiS obiecywał zmiany.  “Państwo musi wziąć odpowiedzialność za zdrowie Polaków. Stanąć po stronie pacjentów i pracowników służby zdrowia” – mówiła Beata Szydło w czasie kampanii wyborczej w 2015 roku.

Jak widać państwo odpowiedzialności nie wzięło.

Poprzedni artykułPo materiałach o morderstwie prezydenta Gdańska Urban „dobrej zmiany” idzie na urlop. Ziemiec: „Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia”
Następny artykułAdrian Klarenbach ostro krytykowany przez internautów za oburzające wypowiedzi