21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWstydźcie się, ministrze Adamczyk. Polska jako jedyny kraj odmówiła pomocy strażakom

Wstydźcie się, ministrze Adamczyk. Polska jako jedyny kraj odmówiła pomocy strażakom

Organizacyjna charytatywna ze Szkocji zbiera pieniądze na pomoc krajom w Europie. Do tej pory udało im się przekazać m.in. 55 wozów bojowych straży pożarnej. Przekazując sprzęt zawsze prosili o umożliwienie bezpłatnego przejazdu przez dany kraj. Do tej pory się to udawało. Ale Polska, jako jedyny kraj odmówiła. Kto odmówił? Instytucje podległe pod ministra Adamczyka z PiS.

„- Strona ukraińska zapewnia nam na miejscu zakwaterowanie i wyżywienie, ale to my mysimy opłacić paliwo żeby tam dojechać, loty powrotne do Edynburga dla 9 osób i co istotne wszelkie opłaty drogowe w poszczególnych krajach za używanie autostrad, jak winiety itp. Jako, że liczymy każdy grosz, zawsze przed wyjazdem zwracamy się z prośbą do wszystkich krajów, przez które mamy zamiar jechać o możliwość darmowego przejazdu autostradami i zawsze mamy przychylne odpowiedzi z urzędów poszczególnych krajów. A teraz zgadnijcie w jakim kraju nam się to nie udało? W naszej cudownej ojczyźnie!” – napisał organizator akcji na profilu „Strażak w Szkocji”

Reklamy

Zwrócił się on z prośbą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcji Transportu Drogowego a nawet Komendy Głównej Policji.

„- Napisałem dziesiątki maili, spędziłem godziny na telefonie i nic. Wszyscy sąbardzo mili, ale pomóc nie mogą. Każdy przysyła mi to samo rozporządzenie traktujące o tym kto może przejechać nieodpłatnie. Ze wstydem musiałem zgłosić do prezesa naszej organizacji, że nie dałem rady tego załatwić i po raz pierwszy w jakimkolwiek kraju będziemy musieli zapłacić za przejazd” – napisał strażak.

Przejazd polskimi drogami będzie kosztował ok. 1500 złotych. Niech pan się wstydzi, ministrze Adamczyk. Polska i tak ma już bardzo kiepski wizerunek za granicą. Ta sprawa na pewno go nie poprawi.

źródło: FB

Musisz o tym wiedzieć!