Organizacyjna charytatywna ze Szkocji zbiera pieniądze na pomoc krajom w Europie. Do tej pory udało im się przekazać m.in. 55 wozów bojowych straży pożarnej. Przekazując sprzęt zawsze prosili o umożliwienie bezpłatnego przejazdu przez dany kraj. Do tej pory się to udawało. Ale Polska, jako jedyny kraj odmówiła. Kto odmówił? Instytucje podległe pod ministra Adamczyka z PiS.

„- Strona ukraińska zapewnia nam na miejscu zakwaterowanie i wyżywienie, ale to my mysimy opłacić paliwo żeby tam dojechać, loty powrotne do Edynburga dla 9 osób i co istotne wszelkie opłaty drogowe w poszczególnych krajach za używanie autostrad, jak winiety itp. Jako, że liczymy każdy grosz, zawsze przed wyjazdem zwracamy się z prośbą do wszystkich krajów, przez które mamy zamiar jechać o możliwość darmowego przejazdu autostradami i zawsze mamy przychylne odpowiedzi z urzędów poszczególnych krajów. A teraz zgadnijcie w jakim kraju nam się to nie udało? W naszej cudownej ojczyźnie!” – napisał organizator akcji na profilu „Strażak w Szkocji”

Reklamy

Zwrócił się on z prośbą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcji Transportu Drogowego a nawet Komendy Głównej Policji.

„- Napisałem dziesiątki maili, spędziłem godziny na telefonie i nic. Wszyscy sąbardzo mili, ale pomóc nie mogą. Każdy przysyła mi to samo rozporządzenie traktujące o tym kto może przejechać nieodpłatnie. Ze wstydem musiałem zgłosić do prezesa naszej organizacji, że nie dałem rady tego załatwić i po raz pierwszy w jakimkolwiek kraju będziemy musieli zapłacić za przejazd” – napisał strażak.

Przejazd polskimi drogami będzie kosztował ok. 1500 złotych. Niech pan się wstydzi, ministrze Adamczyk. Polska i tak ma już bardzo kiepski wizerunek za granicą. Ta sprawa na pewno go nie poprawi.

źródło: FB

Poprzedni artykułAdrian Klarenbach ostro krytykowany przez internautów za oburzające wypowiedzi
Następny artykułObiecanki cacanki prezydenta Dudy o kwocie wolnej od podatku. Internauci przypominają mu film, o którym wolałby zapomnieć