23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieJeśli nawet rządowy ośrodek tak mówi, to sprawa musi być poważna. Aż...

Jeśli nawet rządowy ośrodek tak mówi, to sprawa musi być poważna. Aż 41% Polaków uważa, że sytuacja zmierza w złym kierunku.

41 proc. Polaków uważa, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku; przeciwnego zdania jest 44 proc. badanych – wynika ze styczniowego badania CBOS. To fatalna wiadomość dla rządzących. Oznacza bowiem, że kolejne badania wyjdą jeszcze gorzej – odcisną się na nich prawdopodobnie wydarzenia z Gdańska oraz propagandowa kampania, prowadzona w telewizji oraz w internecie przez ośrodki sprzyjające władzy.

Jedno jest pewne – opublikowanie takich wyników przez rządowy ośrodek badań opinii publicznej to bardzo ważny sygnał dla wszystkich, którzy zajmują się polityką. Oznacza ni mniej ni więcej, że skończył się już czas społecznej akceptacji dla wybryków nieodpowiedzialnych funkcjonariuszy partyjnych.

Reklamy

To także dobry prognostyk dla prodemokratycznej opozycji. Jest wiele do naprawienia w Polsce. Połączyć Polaków na nowo, zasypać podziały – i rozwijać nasz kraj. Przejść ze stanu dzisiejszego regresu do postępu i rozwoju, dla przyszłych pokoleń i dla nas.

Musisz o tym wiedzieć!