Fikcja zakupu uzbrojenia. Patrioty z gigantycznym opóźnieniem albo wcale?

Nasz pilnie potrzebuje zakupu uzbrojenia przeciwlotniczego. Po wielu perturbacjach miało dojść do zakupu systemu Patriot. Nawet niewielka ilość tych rakiet mogłaby znacząco wzmocnić polskie zdolności obronne w zakresie przestrzeni powietrznej. Co prawda Patrioty nie rozwiązują wszystkich problemów, ale lepsze to niż nic. Teraz, jak ujawniają dziennikarze Polityki, okazuje się, że zakupu na razie nie będzie. Więcej, do Amerykanów nie trafiła nawet uzupełniona specyfikacja wymagań.

Polska potrzebuje pilnie nowoczesnych systemów uzbrojenia. Polska armia potrzebuje nie tylko rakiet przeciwlotniczych ale całych systemów kontroli przestrzeni powietrznej krótkie i średniego zasięgu. Potrzeba skutecznej broni przeciwpancernej, lekkich pojazdów opancerzonych, samolotów bojowych, śmigłowców. To wszystko miało być. Dzisiaj okazuje się, że zapowiedzi PiS są niezrealizowane, wiele z tych zakupów pozostaje w sferze odległej przyszłości.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


I zaczyna pojawiać się pytanie. To zwykła nieudolność czy może coś innego, dużo bardziej niebezpiecznego dla Polski?