Walka z propagandą.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak spotkali się na wspólnej konferencji w stolicy, na której zaapelowali o wszczęcie odrębnego śledztwa w sprawie śmierci Pawła Adamowicza. Swój apel skierowali do premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, szefa KRRiT Witolda Kołodziejskiego, rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara i przewodniczącego Rady Etyki Mediów Ryszarda Bańkowicza.

Reklamy

Prezydenci chcą, by prokuratura przyjrzała się działaniom TVP. W ostatnich dniach to właśnie państwową telewizję współoskarżyła o atak na Adamowicza wdowa po nim. Nie wykluczają też powołania komisji śledczej ds. TVP.

– Czy sprawdzono, czy TVP działała według obowiązującego prawa? Czy to, co spotkało wcześniej Pawła Adamowicza ze strony telewizji publicznej, było nękaniem, polowaniem i szukaniem haków? I co z działaniami CBA i prokuratury? – mówił Jaśkowiak.

– Media publiczne nas bojkotowały, przekręcały nasze wypowiedzi, manipulowały nimi, pomijały wypowiedzi opozycji czy prezydentów miast i samorządowców. Chcemy, żeby skończyła się zależność prokuratury od polityków, bo nie ma gwarancji przeprowadzenia uczciwego śledztwa, kiedy prokuratura jest wykorzystywana do celów politycznych – dodał Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułWiceminister Zdrowia podał się do dymisji. Prokuratura bada kulisy jednej z jego decyzji
Następny artykułRolnicy zablokują Warszawę. „Minister pokazał, że jedyne co potrafi, to tylko oszukiwać”