Ulubieniec Macierewicza i były poseł PiS zatrzymani przez CBA. O co tak naprawdę chodzi?

Walka o władzę w PiS odsłona kolejna? Jak informują media, funkcjonariusze CBA zatrzymali Bartłomieja M, byłego rzecznika MON i ulubieńca Antoniego Macierewicza. Dokonano również zatrzymania byłego posła PiS, Mariusza K. Są podejrzani o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści – zarzuty korupcyjne. Wygląda więc na to, że w PiS trwa kolejne przegrupowanie i walka o władzę – takie działanie nie mogłyby prawdopodobnie być podejmowane bez zgody najwyższych władz.

Innym wyjaśnieniem sytuacji jest chęć poprawy zniszczonego wizerunku PiS przed wyborami a obu panów wybrano po prostu na kozłów ofiarnych. Po zabójstwie Pawła Adamowicza władza gwałtownie szuka jakiegoś punktu przeciwwagi. Jednak u przeciwników PiS zatrzymanie znanych osób wywoła raczej wzruszenie ramion, bo jest to potwierdzenie tezy o tym, że układ władzy nie dotrzymuje słowa i zajmuje się wyłącznie pieniędzmi i stołkami.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.