Niska rozpoznawalność pokrzyżuje plany polityczne Gwiazdowskiemu?

Źródło: Twitter

Zaskakujące badanie.

Prof. Robert Gwiazdowski to jeden z najchętniej cytowanych prawników i ekonomistów w Polsce. W ostatnim czasie prof. Gwiazdowski zapowiedział, że wchodzi do polityki. Jednak jak przekonuje badanie SW Research „Rzeczpospolitej” może okazać się to dla niego niemałym wyzwaniem.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Aż 39 proc. badanych w ogóle nie wiedziało kim jest Gwiazdowski, a 31 proc. nie zamierza oddawać na jego nową partię. Tylko 9 proc. badanych zadeklarowało oddanie na niego głosu. Natomiast 21 proc. wiedziało kim jest Gwiazdowski, ale nie wie czy odda głos na jego formację.

– Zainteresowanie partią prof. Gwiazdowskiego częściej wyrażają mężczyźni (10 proc.), osoby do 24 lat (16 proc.), badani o  wykształceniu podstawowym/ gimnazjalnym (18 proc.), dochodzie netto powyżej 5000 zł (15 proc.) oraz ankietowani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (11 proc.) – powiedział Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Źródło: Rzeczpospolita