21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSOpozycja wnioskuje o kontrolę oświadczeń majątkowych Kaczyńskiego przez CBA

Opozycja wnioskuje o kontrolę oświadczeń majątkowych Kaczyńskiego przez CBA

Kaczyński i jego biznesy.

Partia Razem złożyła wniosek do CBA o kontrolę oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego. Lider Razem Adrian Zandberg ocenił, że z ujawnionych informacji wynika, iż oświadczenia szefa PiS mogły być nieprawdziwe. To jednak nie koniec problemów „dewelopera IV RP”.

Reklamy

Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Kaczyńskiego. Zarzuca mu m.in. płatną protekcję, powoływanie się na wpływy oraz przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

Od wybuchu afery przywódcę PiS w mediach broni rzecznik prasowa Beata Mazurek. – Medialny teatr tym bardziej, że oświadczenia majątkowe są badane zarówno przez właściwy US jak i posłów opozycji. (…) Uwag do oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego nikt nie zgłaszał. W nich jest informacja, że Jarosław Kaczyński jest przewodniczącym fundacji od 1997 roku. Poseł na ma prawo zasiadania w fundacji i wykonywania zadań w związku z funkcją którą pełni. Fundacja nigdy nie wspierała PiS – stwierdziła na Twitterze Mazurek.

Źródło: Twitter / Onet

Musisz o tym wiedzieć!