Frasyniuk celnie o Glińskim: miał szansę się wykazać, nic nie zrobił

Minister Glinski jest w moim wieku,wiec miał szansę w tamtych czasach się wykazać,ale tego nie zrobił – powiedział w ostrym przemówieniu Władysław Frasyniuk, legendarny opozycjonista, ostro komentując próbę zawłaszczenia Europejskiego Centrum Solidarności przez władzę.

Problemem bardzo wielu ludzi z PiS, zaczynając od Jarosława Kaczyńskiego, jest brak swojej opozycyjnej historii. W czasie, gdy rozpoczynał się stan wojenny, Kaczyński spał do południa. Nie odgrywał żadnej roli w kluczowych wydarzeniach wolnościowych. Jeszcze większy problem mają inni członkowie PiS. W tej sytuacji partia ta próbuje budować własny mit historyczny oparty na bzdurach o zamachu w Smoleńsku czy rzekomych dokonaniach Lecha Kaczyńskiego. Ale z pustego i Salomon nie naleje – jak mawia mądre przysłowie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zawłaszczenie Europejskiego Centrum Solidarności pod przykrywką finansowania Glińskiemu – jak wiele innych rzeczy – się nie udało.