Polexit jest realny. Wyjście Polski z Unii Europejskiej uderzy przede wszystkim we wieś i małe miasta

Wyjście z Unii Europejskiej jest dzisiaj realnym scenariuszem – twierdzi profesor Leszek Balcerowicz i ostrzega przed skutkami polexitu. To uderzy w cały kraj, ale najbardziej poszkodowane będą wieś i małe miasta, z dala od dużych ośrodków miejskich. “Przed brexitem większość myślała, że nie dojdzie do wyjścia. Doszło do zlekceważenia. W Polsce mamy jeszcze większą demagogię. Po odpowiednio przeprowadzonej kampanii mogłoby się okazać, że polexit jest realny. Mamy upartyjnioną gospodarkę” – mówił w wywiadzie telewizyjnym.

Przestrzegał przed wierzeniem w cokolwiek, co mówi PiS. “Proszę przypomnieć sobie kto przed wyborami miał być ministrem obrony. Gdyby powiedzieli, że to Macierewicz a nie Gowin, to by przegrali” – dodawał. Telewizja Publiczna jest według Balcerowicza “źródłem agresji medialnej” a miliard złotych dotacji to “haracz”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


źródło: O2.pl