Sopot ma dość kłamstw w telewizji. Rozpoczyna się proces przeciwko TVP

telewizja-klamie

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczyna się proces miasto Sopot przeciwko Telewizji Polskiej. Władze miasta zarzucają TVP “manipulację i tworzenie kłamliwych materiałów, związanych m.in. z sopockim dworcem czy kortami”. Pozwana została dyrektor TVP3 Gdańsk Joanna Strzemieczna-Rozen oraz Jakub Świderski – pisze Dziennik Bałtycki.

Telewizja publiczna nie tylko wielokrotnie kłamała i przekazywała nieprawdę w swoich materiałach, w związku z czym wysyłaliśmy sprostowania, ale także stała się stroną sporu politycznego. Tak jak w Polsce stara się wyeliminować opozycję, tak u nas w Sopocie starała się wpłynąć na wynik chociażby próby przygotowania referendum czy wyborów. Chcemy odzyskać telewizję publiczną dla wszystkich Polaków” mówił prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pozwy zapowiadają kolejne miasta oraz osoby, regularnie atakowane i pomawiane na antenie TVP. W ocenie wielu komentatorów, telewizja stała się dzisiaj jednym z narzędzi propagandowych, używanych do utrzymywania poparcia w społeczeństwie przez układ władzy. Dlatego słowa prezydenta Sopotu o “odzyskaniu telewizji dla wszystkich Polaków”, szczególnie w kontekście morderstwa na Pawle Adamowiczu, nabierają dzisiaj szczególnego znaczenia.