[Counter-Box id="1"]

Polska historia współczesna jest niestety pełna w wydarzenia, które są analogią do tego co się dzieje dzisiaj. “Trzeba im pokazać jak my ich nienawidzimy, jacy to są łajdacy, jak oni swoim postępowaniem szkodzą krajowi. Uważam, że im więcej będzie słów bluźnierstwa pod ich adresem (…) – tym lepiej dla sprawy. To musi być atmosfera pokazywania na nich jak czarne owce, jak na ludzi, którzy powinni się wstydzić, że w ogóle są Polakami, że w ogóle na świecie chodzą.” mówił Edward Gierek po wydarzeniach w Radomiu (masowe strajki, aresztowania i pacyfikacja zakładów pracy, tortury).

Jeden z internautów skomentował ostatnie pasmo afer i ataków PiS następująco: “W 1976 roku Edward Gierek kazał uruchomić wobec protestujących machinę nienawiści i pogardy. Wróciliśmy do tamtych czasów.”

Reklamy

Trzeba przyznać, że to skojarzenie jest niestety bardzo trafne. Pełną polityczną odpowiedzialność za nagonkę na protestujacych przeciwko kłamstwom TVP ponosi PiS. Za ich zdrowie i życie również – od momentu opublikowania skandalicznego i łamiącego wszelkie standardy materiału w TVP.

Poprzedni artykułPSL chlubnym wyjątkiem w zakresie języka polityki. Syn Władysława Bartoszewskiego chwali ludowców
Następny artykułKoalicja Polska – koalicja dla Polski, który zakończy wojnę polsko-polską