Co za bezczelność! Ardanowski zapowiada podwyżki cen mięsa?

Afera mięsna została wykorzystana do wprowadzenia nowych opłat i podatków? Emeryci i renciści żyją w Polsce bardzo skromnie a wiele rodzin ma problemy z drożejącą żywnością. Nie przeszkodziło to jednak ministrowi Ardanowskiemu zapowiedzieć w radiowej Trójce podwyżek cen mięsa. Wszystko z powodu czegoś w rodzaju nowego podatku, czyli opłaty za badanie mięsa. “Ubojnie będą płacić za nadzór i badanie mięsa inspekcji weterynaryjnej” – powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Wprowadzenie opłat zwiększy niewątpliwie przychody budżetu państwa, bo o to głównie chodzi w całym projekcie. Jednak równolegle nowe obciążenia mogą spowodować wzrost cen mięsa, które nie jest już dzisiaj bynajmniej tanie. Ale ministra już to nie interesuje, bo przecież on dba o interesy określonej grupy osób, a nie konsumentów. Już dzisiaj bardzo wiele osób musi kupować najtańsze, najgorszej jakości wędliny i mięso, którego jakość nie pozostaje bez wpływ na nasze zdrowie. Jak z potencjalnymi podwyżkami poradzą sobie emeryci i renciści?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Nimi nie zajmuje się ministerstwo rolnica – moglibyśmy usłyszeć u Ardanowskiego, prawda?