„Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować” – napisał Donald Tusk. Na jego wpis zareagowali natychmiast politycy PiS, którym najwyraźniej nie podoba się te kilka słów prawdy.

Oznacza to, że Donald Tusk jest dzisiaj najbardziej wpływową postacią polskiej polityki. PiS ma wiele powodów by obawiać się skutecznego i wyjątkowo doświadczonego Tuska, bo nie dysponuje żadnymi politykami jego formatu. Tusk, Kosiniak-Kamysz czy Lubnauer to politycy nowej generacji, którzy są w stanie przedstawić tak potrzebną wizję rozwoju Polski – zakończyć wojnę polsko-polską. Nic dziwnego, że PiS ich gwałtownie atakuje, bo po swojej stronie ma nikogo sensownego. Trudno bowiem grać zużytym już Morawieckim, Ziobro czy Macierwiczem – a sam Kaczyński, z nowym wizerunkiem zimnego dewelopera nie pociągnie za sobą nawet partyjnych dołów, nie mówiąc o wyborcach.

Reklamy

źródło: TVP

Poprzedni artykułInternauci wściekli na TVP. Ujawniają kto przygotował atak na protestujących przeciwko propagandzie
Następny artykułZnany adwokat pisze o śledztwie. Czy pani Ogórek nie podjęła się roli sprawstwa kierowniczego w napaści na samą siebie?