Ludowcy przypominają niespełnione obietnice PiS. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Sejmie można było usłyszeć między innymi: „Trzy lata temu PiS prezentowało narodowy program rozwoju rolnictwa, program odbudowy trzody chlewnej. Po 3 latach rządzenia widać wyraźnie, że wszystkie programy poniosły totalną klapę bądź kompletnie nie były realizowane. Nierealne obietnice źle się kończą.” – mówił Marek Sawicki.

Podkreślił, że rząd PiS nie ma efektów w walce z ASF co doprowadziło do zapaści w hodowlach i likwidacji wielu gospodarstw. „Na rynku trzody chlewnej walka z ASF to totalna porażka, bo po 2 latach utrzymywania tej choroby w bliskiej odległości od granicy choroba rozsypała się na 3 województwa, a po ostatnim odstrzale dzików mamy kolejnych 60-kilka źródeł tej choroby” – dodał Marek Sawicki.

Reklamy

Jednocześnie PSL ostro skrytykowało bezradność prezydenta w sprawach rolnictwa. „Zachęcam rolników, żeby udali się z protestem na Nowogrodzką, w Aleje Ujazdowskie, na Świętokrzyską. Tam są adresaci protestu rolniczego i nie ma co rolników zwodzić na manowce pod Pałac Prezydencki, bo tam żadnych decyzji ws. rolnych nie będzie” – zakończył Marek Sawicki.

Poprzedni artykułPonad połowa Polaków chce dymisji Kurskiego. Opublikowano wyniki sondażu
Następny artykułTajemnica „Ryszarda”. Kim jest Kazimierz Kujda z taśm prawdy Kaczyńskiego?