PSL przypomina niespełnione obietnice władzy. Programy PiS poniosły totalną klapę?

Ludowcy przypominają niespełnione obietnice PiS. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Sejmie można było usłyszeć między innymi: “Trzy lata temu PiS prezentowało narodowy program rozwoju rolnictwa, program odbudowy trzody chlewnej. Po 3 latach rządzenia widać wyraźnie, że wszystkie programy poniosły totalną klapę bądź kompletnie nie były realizowane. Nierealne obietnice źle się kończą.” – mówił Marek Sawicki.

Podkreślił, że rząd PiS nie ma efektów w walce z ASF co doprowadziło do zapaści w hodowlach i likwidacji wielu gospodarstw. “Na rynku trzody chlewnej walka z ASF to totalna porażka, bo po 2 latach utrzymywania tej choroby w bliskiej odległości od granicy choroba rozsypała się na 3 województwa, a po ostatnim odstrzale dzików mamy kolejnych 60-kilka źródeł tej choroby” – dodał Marek Sawicki.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jednocześnie PSL ostro skrytykowało bezradność prezydenta w sprawach rolnictwa. “Zachęcam rolników, żeby udali się z protestem na Nowogrodzką, w Aleje Ujazdowskie, na Świętokrzyską. Tam są adresaci protestu rolniczego i nie ma co rolników zwodzić na manowce pod Pałac Prezydencki, bo tam żadnych decyzji ws. rolnych nie będzie” – zakończył Marek Sawicki.