21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePSL przypomina niespełnione obietnice władzy. Programy PiS poniosły totalną klapę?

PSL przypomina niespełnione obietnice władzy. Programy PiS poniosły totalną klapę?

Ludowcy przypominają niespełnione obietnice PiS. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Sejmie można było usłyszeć między innymi: „Trzy lata temu PiS prezentowało narodowy program rozwoju rolnictwa, program odbudowy trzody chlewnej. Po 3 latach rządzenia widać wyraźnie, że wszystkie programy poniosły totalną klapę bądź kompletnie nie były realizowane. Nierealne obietnice źle się kończą.” – mówił Marek Sawicki.

Podkreślił, że rząd PiS nie ma efektów w walce z ASF co doprowadziło do zapaści w hodowlach i likwidacji wielu gospodarstw. „Na rynku trzody chlewnej walka z ASF to totalna porażka, bo po 2 latach utrzymywania tej choroby w bliskiej odległości od granicy choroba rozsypała się na 3 województwa, a po ostatnim odstrzale dzików mamy kolejnych 60-kilka źródeł tej choroby” – dodał Marek Sawicki.

Reklamy

Jednocześnie PSL ostro skrytykowało bezradność prezydenta w sprawach rolnictwa. „Zachęcam rolników, żeby udali się z protestem na Nowogrodzką, w Aleje Ujazdowskie, na Świętokrzyską. Tam są adresaci protestu rolniczego i nie ma co rolników zwodzić na manowce pod Pałac Prezydencki, bo tam żadnych decyzji ws. rolnych nie będzie” – zakończył Marek Sawicki.

Musisz o tym wiedzieć!