21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSSenator PiS odgryza się Glapińskiemu. „W przeciwieństwie do pana prezesa najwyraźniej nie...

Senator PiS odgryza się Glapińskiemu. „W przeciwieństwie do pana prezesa najwyraźniej nie mam nic do ukrycia”

Jawność według PiS.

Senator PiS Jan Jackowski chciał od prezesa NBP informacji nt. kompetencji i zarobków jego „aniołka”. W odpowiedzi usłyszał jedynie żart z „skłonności do jawności”. – Słynie ze skłonności do jawności. Bardzo to lubi, nawet na plaży, wszystko by chciał ujawniać – mówił o Jackowskim prezes NBP Adam Glapiński w trakcie konferencji. Nawiązał tym samym do skandalu, gdy tabloidy opublikowały nagie zdjęcia senatora na plaży nad Bałtykiem.

Reklamy

Teraz przyszła odpowiedź senatora PiS. – W przeciwieństwie do pana prezesa, najwyraźniej nie mam nic do ukrycia – rzucił na konferencji Jackowski. – Oczekiwałbym od NBP poważnego traktowania Senatu, parlamentarzystów. (…) Niepoważne traktowanie wyborców, w imieniu których podjąłem tę interwencję, ironizowanie, drobne złośliwości, świadczą nie najlepiej o prezesie Narodowego Banku Polskiego – dodał senator, zaznaczając, że w jego ocenie Glapiński „nie rozumie chyba istoty demokracji”.

Źródło: TVN 24

Musisz o tym wiedzieć!