Afera taśmowa Kaczyńskiego zatacza coraz szersze kręgi. Tymczasem adwokat oszukanego Austriaka udzielił w wywiadu w mediach, w którym bardzo ostro wypowiada się o PiS. Mówi o tym, że tuszowanie afery jest absolutnym standardem w działaniu PiS.

„- Zdaję sobie sprawę od początku, że będzie tuszowanie tej afery. Jest to absolutnym standardem w działaniu PiS. Sam premier wydaje osądy bez znajomości materiału dowodowego! My dajemy prokuraturze jeszcze czas. Ale jeśli się okaże, że nie podejmuje śledztwa, zwrócimy się do prokuratury austriackiej, aby śledztwo prowadzone było bezstronnie. Mój klient na razie nie chce się ujawniać.” – mówił Jacek Duobois w wywiadzie dla dziennika Fakt.

Reklamy

Afera taśmowa stanowi coraz większe obciążenie dla PiS. Nocne wielogodzinne narady na Nowogrodzkiej nie przyniosły jak na razie żadnego rozwiązania tej trudnej sytuacji. Jarosław Kaczyński nie ustąpi z funkcji prezesa partii a jego współpracownicy nie mają żadnych pomysłów jak osłabić efekt taśm. Próba przykrycia tematu aresztowaniem bliskiego współpracownika Antoniego Macierewicza oraz wyciągnięcie starych spraw z jednym z posłów opozycji nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, podobnie jak prowokacja z prezenterką TVP.

W tej sytuacji partia desperacko szuka kolejnych sposobów osłabienia wymowy taśm. Okazuje się bowiem, że Jarosław Kaczyński zlecił budowę dwóch ogromnych wieżowców austrackiej firmie, będącej własnością swojej rodziny a później wycofał się z ustaleń i nie chciał zapłacić faktur.

Poprzedni artykułSłużba Ochrony Państwa miała znowu wypadek. Tym razem ranne zostały dzieci!
Następny artykułOdszedł Jan Olszewski. Od nas samych zależy, co z jego testamentem zrobimy – pisze prezes ludowców.