Kazimierz Kujda, prezes NFOŚ i wieloletni prezes spółki Srebrna, wydał szokujące oświadczenie, w którym nie zaprzecza, by był tajnym współpracownikiem SB! „[…] oświadczam, że nigdy nie podjąłem z SB współpracy, która prowadziłaby do krzywdzenia kogokolwiek lub naruszania czyichś dóbr.” – napisał w nim Kujda. I przyznaje się do podpisania – prawdopodobnie – zobowiązania do współpracy: „przy okazji ubiegania się o paszport na wyjazdy do tzw. krajów kapitalistycznych w Zachodniej Europie – mogłem podpisać jakieś dokumenty podsunięte mi w trakcie prowadzonych ze mną rozmów i pouczeń”.

A dalej jest jeszcze ciekawiej, bo Kujda przyznaje również, że pisał raporty: „Po powrocie do kraju, w lipcu 1982 roku, złożyłem w BWZ PW sprawozdanie z pobytu w stolicy Austrii. Natomiast podczas oddawania paszportu w Biurze Paszportowym przy ul. Kruczej w Warszawie (co było wówczas obowiązkiem) zostałem przesłuchany oraz przedstawiłem pisemne wyjaśnienia dotyczące pobytu w Wiedniu” – napisał w oświadczeniu.

Zadziwiające, jak mało odwagi cywilnej mają w sobie tacy ludzie i jak kluczą, złapani za rękę. Gdzie jest Cenckiewicz i jemu podobni gorliwi tropiciele dokumentów i grzechów przeszłości? Gdzie są ci wszyscy pisowscy obrońcy moralności, twierdzący, że środowisko PiS jest takie uczciwe?

 

 

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
kalinaEugeniusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kalina
Gość
kalina

KACZYNSKI CAŁY CZAS MÓWI O UKŁADACH O KASTACH I ZDRAJCACH POLSKI , O ZŁYCH I DOBRYCH KOMUNISTACH, SB-KACH A OKAZUJE SIĘ ,ŻE NAJWIĘCEJ ICH W OTOCZENIU KLACZYŃSKIEGO I RZĄDU KACZYŃSKIEGO W OGOLE TYCH ZŁYCH KOMUNISTÓW, SB-KÓW I ZŁODZIEI !!”?

Eugeniusz
Gość
Eugeniusz

kujda to Bujda