Układ PiS.

Prokuratorzy mieli postawić zarzuty Adamowi Andruszkiewiczowi w sprawie fałszowania podpisów na listach poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku – ujawnili dziennikarze „Superwizjera”. Jednak obecny wiceminister nigdy zarzutów nie usłyszał. Przełożeni prokuratorów uznali, że materiał dowodowy „nie daje podstaw” do wystąpienia o uchylenie immunitetu poselskiego, a gdy sprawa zaczęła być paląca zabrali akta i zablokowali czynności!

Przypomnijmy – śledczy z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku ustalili, że ponad 300 podpisów na listach poparcia Młodzieży Wszechpolskiej zostało sfałszowanych. Szefem MW w tamtym okresie był właśnie obecny wiceminister w rządzie PiS. Co ciekawe – kilku narodowców usłyszało już zarzuty, a jeden z podejrzanych miał w trakcie zeznań wskazać wiceministra Andruszkiewicza, jako biorącego udział i kierującego procederem.

– (…) nie było nas tam dużo, może pięć-sześć osób. (…) Dowodzili tam Adam Andruszkiewicz i Wojciech N. Oni się kumplowali blisko. Na ekranach monitorów były zeskanowane listy z danymi osób. (…) Były to listy z innych wyborów, tak mi się przynajmniej wydaje. Adam Andruszkiewicz i Wojciech N. mówili obecnym, że mają przepisywać dane osób z monitorów do pustych arkuszy list poparcia w wyborach samorządowych. (…) te listy były absolutnie puste. (…) Andruszkiewicz i Wojciech N. też to robili. Robili to wszyscy. Trwało to parę godzin” – zeznał Paweł P.

Źródło: TVN / Gazeta Wyborcza

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MmmLeszekmitexBożenaAnd Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
And
Gość
And

Swoich nie ruszamy! W kolesiostwie tkwi nasza moc! Jakże słuszną linię reprezentuje nasza partia! Jakimże geniuszem wykazuje się nasz wódz!

mitex
Gość
mitex

Bo Andruszkiewicz tak samo jak jego wódz te same ukraińskie korzenie zresztą trudno jest teraz ocenić kto w tym rządzie jest prawdziwym Polakiem

mitex
Gość
mitex

Trzeba sprawy pilnować bo mogliby sypnąć nie licząc już wyborców K.Morawieckiego to jeszcze PiS-owskich towarzyszy

Bożena
Gość
Bożena

Niezależność prokuratury – od standardów Europejskich.

Leszek
Gość
Leszek

Tak wygląda walka o koryto

Mmm
Gość
Mmm

Ziobro…..ach to zwykle byle co jest tyle wart co jego praca czyli nic!!!!!