21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSNadciąga Ziobro-gate? To zastępca prokuratora generalnego zabrał śledczym sprawę fałszowania podpisów

Nadciąga Ziobro-gate? To zastępca prokuratora generalnego zabrał śledczym sprawę fałszowania podpisów

Układ dobrej zmiany.

Zastępca prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry odebrał białostockiej prokuraturze sprawę fałszowania podpisów na listach poparcia Młodzieży Wszechpolskiej – ustaliła „Gazeta Wyborcza”. Miało do tego dojść na kilka dni przed emisją materiału dziennikarzy „Superwizjera” dot. sprawy. Szefem MW był wówczas obecny wiceminister w rządzie PiS Adam Andruszkiewicz.

Reklamy

Z wyemitowanego w sobotę reportażu wynika, że śledczy byli blisko postawienia zarzutów obecnemu wiceministrowi cyfryzacji, ale przełożeni uznali, że nie ma podstaw do wystąpienia o uchylenie immunitetu poselskiego, a w kluczowym momencie zabrali im akta i zablokowali czynności.

Według ustaleń dziennikarzy podwładni Ziobry blokują śledczych zajmujących się sprawą fałszowania podpisów i rolą w procederze samego wiceministra Andruszkiewicza. – Decyzją z 5 lutego zastępcy Prokuratora Generalnego śledztwo zostało przekazane do Prokuratury Regionalnej w Lublinie – przyznał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Łukasz Janyst.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!