Hodowle koni arabskich w Michałowie oraz Janowie Podlaskim mają ogromne straty. Mówimy o milionowych kwotach, w przypadku Janowa mogą to być nawet trzy miliony złotych a Michałowa około milion. Do tej pory takiej sytuacji nie było. To pierwsza tego typu sytuacja od momentu odwołania poprzednich szefów stadnin.

Skromnie, z umiarem, fachowo – kto jeszcze pamięta te slogany wyborcze PiS z 2015 roku, ten pewnie się zastanawia co się stało z tym ugrupowaniem fachowców, że nie potrafi sobie poradzić nawet z hodowlą koni. I powstaje pytanie, skoro nie potrafią sobie poradzić z końmi, to jak oni chcą poradzić sobie z całym krajem?

Reklamy

Owe milionowe straty będą musieli pokryć… Polki i Polacy. Od ponad trzech lat podatnicy zrzucają się na radosne amatorstwo. I chyba już wystarczy. Polska wypadła z rynku hodowli koni. Celnie podsumował to jeden z internautów:

„Generalnie, to oni są tacy radośnie nieporadni. Jak 2 letnie dziecko. Tylko, że dziecku nie daje się do zarządzania żywymi ludźmi albo prawdziwymi instytucjami, ale klocki. Po tym szaleństwie, audyt stanu Państwa to MUS.”

źródło: RMF FM

Poprzedni artykułPrezydenta Pawła Adamowicza zabił polityczny hejt? Mocny film
Następny artykułWolski, Targalski, Pietrzak, Zybertowicz, Piotrowicz… Mroczna przeszłość ludzi PiS