23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolacy chcą więcej samorządności. Dość centralizacji państwa - trwa konferencja samorządowa w...

Polacy chcą więcej samorządności. Dość centralizacji państwa – trwa konferencja samorządowa w Sejmie

„Polacy chcą mieć głos decydujący w sprawach miejsc, w których żyją. Dlaetego należy przywrócić samorządom odebrane kompetencje oraz nadać nowe. Tak, aby decyzje zapadały jak najbliżej nas wszystkich. W ślad za tymi kompetencjami musi pójść również zwiększenie budżetów samorządów” – mówił dzisiaj na konferencji samorządowej w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes ludowców.

„Głos na PSL to wybór racjonalnego centrum. Zamierzamy łączyć, nie dzielić, zamierzamy budować, nie niszczyć, zamierzamy rozwijać a nie kończyć. Przywracanie naszemu narodowi braterstwa jest wielką, dziejową misją ruchu ludowego. Czas powiedzieć dość wojnie polsko-polskiej” – dodał Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział równocześnie nowy program rozwoju dla wsi i małych miasteczek. Samorząd będzie wspierał wszelkie aktywności, które mają służyć lepszemu życiu.

Reklamy

„Mimo uruchomienia maszyny nienawiści ze strony PiSu, od kłamstw telewizji rządowej po chęć wyeliminowania nas, wygraliście wybory samorządowe. To jest Wasz wielki sukces” – podkreślał z kolei Piotr Zgorzelski, sekretarz ludowców. „Teraz musimy przywrócić ludziom wiarę w to, że mogą decydować o swoich sprawach sami, bez urzędników z Warszawy. Przywrócić nadzieję na to, że w Polsce może być lepiej. Pokazać, że nie trzeba wyjeżdżać, żeby dobrze zarobić” – to nasza wielka odpowiedzialność, jako ludowców – dodał.

 

 

Musisz o tym wiedzieć!