„Polacy chcą mieć głos decydujący w sprawach miejsc, w których żyją. Dlaetego należy przywrócić samorządom odebrane kompetencje oraz nadać nowe. Tak, aby decyzje zapadały jak najbliżej nas wszystkich. W ślad za tymi kompetencjami musi pójść również zwiększenie budżetów samorządów” – mówił dzisiaj na konferencji samorządowej w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes ludowców.

„Głos na PSL to wybór racjonalnego centrum. Zamierzamy łączyć, nie dzielić, zamierzamy budować, nie niszczyć, zamierzamy rozwijać a nie kończyć. Przywracanie naszemu narodowi braterstwa jest wielką, dziejową misją ruchu ludowego. Czas powiedzieć dość wojnie polsko-polskiej” – dodał Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział równocześnie nowy program rozwoju dla wsi i małych miasteczek. Samorząd będzie wspierał wszelkie aktywności, które mają służyć lepszemu życiu.

Reklamy

„Mimo uruchomienia maszyny nienawiści ze strony PiSu, od kłamstw telewizji rządowej po chęć wyeliminowania nas, wygraliście wybory samorządowe. To jest Wasz wielki sukces” – podkreślał z kolei Piotr Zgorzelski, sekretarz ludowców. „Teraz musimy przywrócić ludziom wiarę w to, że mogą decydować o swoich sprawach sami, bez urzędników z Warszawy. Przywrócić nadzieję na to, że w Polsce może być lepiej. Pokazać, że nie trzeba wyjeżdżać, żeby dobrze zarobić” – to nasza wielka odpowiedzialność, jako ludowców – dodał.

 

 

Poprzedni artykułKolejne marsze przeciwko propagandzie PiSowskich mediów – tym razem Kraków
Następny artykułCBA zatrzymała brata minister w kancelarii Lecha Kaczyńskiego