Hipokryzja Wyszkowskiego w sprawie współpracy Kujdy z SB

Internauci ujawnili, że Krzysztof Wyszkowski,  polityk, publicysta, działacz opozycji w PRL, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Jana Olszewskiego a od 2016 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, wystąpił w obronie bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego, Kazimierza Kujdy, oskarżonego o współpracę z SB.

“Ze wszystkich stron bębnią, że był tajnym współpracownikiem SB. Nie znam tych akt, ale zapowiada się lincz. Funkcjonariusze obrony […] będą pastwić się nad człowiekiem, którego najstraszniejszą winą była praca dla Jarosława Kaczyńskiego” – napisał.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jednak wcześniej był dużo ostrzejszy w swoich osądach: “To zasada ogólna – kto za młodu ulegał SB, temu na starość grozi ześwinienie – samoobrona psychiczna każe wierzyć, że nie było się świnią już za młodu i świnienie się dochodzi do pełni” – pisał wcześniej.

Wyszkowski bardzo ostro atakuje m.in. Lecha Wałęsę. Jak się okazuje, ostry jest tylko wobec swoich urojonych wrogów. Czy dla własnego środowiska zawsze znajdzie słowa usprawiedliwienia?