28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieJest dokument! Jarosław Kaczyński: wzywam do sprzedaży udziału w spółce Srebrna

Jest dokument! Jarosław Kaczyński: wzywam do sprzedaży udziału w spółce Srebrna

Właśnie ujawniono dokument, w którym Jarosław Kaczyński wzywa „Panią Basię” do sprzedaży udziału w spółce Srebrna. To bezpośrednie potwierdzenie, że prezes PiS był zaangażowany w działalność biznesową.

Dokument ujawnił poseł Krzysztof Brejza.

Reklamy

Afera „taśm prawdy Kaczyńskiego” wybuchła po tym, gdy okazało się, że firma rodziny Jarosława Kaczyńskiego otrzymała od spółki Srebrna upoważnienie i zlecenie na wybudowanie dwóch biurowców na działce, na której uwłaszczyło się PC (poprzednik PiS). Kaczyński ostatecznie nie zapłacił za prace przygotowawcze i wycofał się z projektu, pozostawiając niezapłacone prace dużej wartości.

Wobec problemów z uzyskaniem zapłaty wykonawca odbył kilkanaście spotkań z Kaczyńskim, które zostały nagrane. Wykonawca złożył zawiadomienie do prokuratury a zawartość taśm zaprezentowały media. Pojawiły się poważne oskarżenia o złamanie prawa przy składaniu przez Kaczyńskiego oświadczeń majątkowych.

Kaczyński broni się, twierdząc, że na taśmach nie nagranego ma nic nielegalnego, nie ma też przekleństw a on sam nie jest zaangażowany w działalność. Przeciwnego zdania jest wykonawca, który zawiadomił prokuraturę.

 

 

Musisz o tym wiedzieć!