W najnowszym sondażu zapytano Polaków, który z polityków nadaje się na premiera. Wśród polityków opozycji najlepsze noty zdobyli Władysław Kosiniak-Kamysz (40,4%) oraz Donald Tusk (44,1%). Powody do dużego niepokoju musi mieć za to Jarosław Kaczyński, którego pokonała nie tylko Beata Szydło (26,3%) i nie udało mu się przekroczyć 25% progu (22,3%).

Władysław Kosiniak-Kamysz regularnie plasuje się w czołówce polityków opozycji w sondażach związanych z zaufaniem społecznym. Mimo młodego wieku jest politykiem o dużym doświadczeniu oraz rozwadze politycznej.

Reklamy

PSL pod jego rządami odzyskuje poparcie społeczne. Dzieje się tak m.in. dzięki dobrym i przemyślanym pomysłom dla Polski – takim jak edukacja z lekkimi cyfrowymi tornistrami, wprowadzanie innowacji w rolnictwie czy wreszcie świetny program energetyczny, z rozproszonymi źródłami energii, dający pracę w na wsi i w małych miasteczkach. Cały program PSL zbudowany jest wokół zwiększania zarobków i zamożności oraz pozytywnej pracy – co jest wyraźnym sygnałem dla wyborców. Jednym z podstawowych punktów planu Kosiniaka-Kamysza jest też zjednoczenie Polaków, zakończenie sporów politycznych i skończenie z agresją w polityce, uprawnianą przez układ władzy.

Poprzedni artykułIdą wybory, zaczyna się festiwal obietnic. Ale nikt już nie uwierzy PiS
Następny artykułTowarzysz Piotrowicz boi się debaty o Trybunale Konstytucyjnym? Strach w Sejmie