Brat minister w kancelarii Lecha Kaczyńskiego spędzi w areszcie trzy miesiące

Decyzja sądu.

Łódzki sąd zdecydował, że Jacek K. zostanie aresztowany na trzy miesiące. K. to brat Małgorzaty Krawiec – Bochenek, minister w kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Sąd podjął jednak decyzję, że K. może wyjść na wolność po wpłaceniu miliona złotych kaucji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


K. został zatrzymany we wtorek przez CBA. Jest podejrzany o niegospodarność wielkich rozmiarów na szkodę Orlenu. Według prokuratury rejonowej w Łodzi K. „nie dopełnił ciążących na nim obowiązków, w tym nie podjął właściwych działań, nie wdrożył odpowiednich rozwiązań formalnych i organizacyjnych, nie monitorował i nie kontrolował właściwego rozliczania poszczególnych usług, w tym eventowo-sponsoringowych realizowanych przez firmy zewnętrzne”. Łącznie zaniechania K. miały przynieść 3,4 mln złotych strat.

Źródło: RMF