PiS gotowe na klęskę? Rzecznik Gowina: Bierzemy pod uwagę możliwość przegrania wyborów

Strach w rządzie.

– Bierzemy więc pod uwagę nie tylko, że będzie nam potrzebny dodatkowy koalicjant, ale i możliwość przegrania wyborów. Ciężko pracujemy z nadzieją, że to przyniesie efekt, ale musimy być gotowi także na niekorzystne rozstrzygnięcia – przyznał poseł Kamil Bortniczuk, rzecznik Porozumienia Jarosława w rozmowie z portalem NaTemat. To pierwsze tak szczere wyznanie polityka obozu władzy przed zbliżającymi się wyborami.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Poseł Bortniczuk w rozmowie przypomniał wyniki wyborów z 2015 i zbieg okoliczności jaki dał PiS samodzielne rządy. – Na ich ostateczny wynik wpłynęło kilka zbiegów okoliczności. Partia KORWiN była ułamek poniżej progu, podobnie jak koalicja Zjednoczonej Lewicy. Obowiązujący w Polsce system wyborczy sprawił, że dzięki temu nasza przewaga ważyła więcej przy przeliczaniu głosów i osiągnęliśmy samodzielną większość – przypomniał Bortniczuk.

Źródło: NaTemat