Psychiczny mechanizm obronny, który może prowadzić do groźnych chorób u przedstawicieli władzy.

Psychologiczne mechanizmy obronne to sposoby unikania i redukowania uczuć takich jak strach. Są one potrzebne dla utrzymania równowagi psychicznej ale gdy zaczynają być stosowane w sposób nadmierny, mogą być źródłem problemów psychicznych a nawet groźnych chorób. Czy takie zjawisko zaczyna być coraz bardziej widoczne wśród przedstawicieli układu władzy?

Oto Beata Kempa spowiada się serwisowi wPolityce.pl i pisze o tym, że Gazeta Wyborcza nie przekracza progu jej domu. Wygląda to więc zarówno na zaprzeczanie, bo trudno sobie wyobrazić by Kempa nie czytała z wypiekami na twarzy o swoim prezesie – to kluczowa afera w Polsce, która dzisiaj angażuje uwagę milionów Polaków. To wygląda również na wyparcie, zniekształcenie rzeczywistości.

Reklamy

Taśmy Kaczyńskiego są dzisiaj głównym tematem politycznym w Polsce. Dla dobra naszego kraju, dla dobra obywateli, dla przejrzystości życia publicznego, trzeba wyjaśnić wszystkie wątpliwości, które narosły wokół układu władzy. I wypieranie się, ucieczka od odpowiedzialności czy próby zakrywania sprawy – nie pomogą.