Już wiadomo po co ustawa o zakazie handlu. By Polacy kupowali… drożej!

Biuro Analiz Sejmowych przygotowało raport z efektów wprowadzenia ustawy o zakazie handlu. Najbardziej poszkodowani jesteśmy my wszyscy, jako naród, poprzez zmuszenie nas do kupowania w drogich miejscach. Otóż według sejmowej analizy, sprzedaż na stacjach benzynowych, z których duża część należy do państwa, wzrosła aż o 13%. A stacje benzynowe to jedno z najdroższych miejsc w tym kraju do kupowania czegokolwiek.

Drugim “wygranym” są dyskonty spożywcze – Lidl, Biedronka oraz inne. One zwiększyły swój udział w rynku do 33,2%. To oznacza z kolei upadek setek jeśli nie tysięcy małych osiedlowych sklepików, które były najbliżej mieszkańców. Tysiące małych biznesów, które stanowią sól tej ziemi i utrzymują gospodarkę, upada.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Warto więc sprawdzić, kto tak naprawdę, stał za ustawą o zakazie handlu. Kto i w jakim celu przekonał Solidarność, żeby lobbowała za tą ustawą. Jakie siły działały, by ona się pojawiła.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna