Duże podwyżki w oświacie? Okazuje się, że niektórzy nauczyciele stażyści zarobią 20 złotych mniej, niż do tej pory, wynika z analizy przygotowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Aż wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela dyplomowanego wzrośnie zaledwie o 115 zł na rękę. Trudno się więc dziwić, że nauczyciele są rozgoryczeni. W bardzo trudnym roku, w którym występuje kumulacja dwóch roczników, które będą walczyć o miejsca w liceach, MEN nie tylko nie zrealizował obietnic ale jeszcze obniża tak potrzebnym, młodym nauczycielom, zarobki.

Tak naprawdę czeka nas więc edukacyjna zapaść. Szczególnie, że część nauczycieli, którzy są blisko wieku emerytalnego, nie zamierza dłużej uczyć i chce jak najszybciej odejść. Oznacza to wielkie problemy kadrowe.

Reklamy

Ale główne bolączki szkoły pozostaną. Nudna nauka, bazująca na przygotowanej przez Annę Zalewską podstawie programowej, brak lekkich cyfrowych tornistrów, kompletny brak zrozumienia potrzeb współczesnego społeczeństwa i kolejne stracone pokolenia, uczące się teoretycznej wiedzy, która dzisiaj jest po prostu niepotrzebna. Do MEN najwyraźniej nie dotarło jeszcze to, że istnieje internet.

źródło: ZNP

Poprzedni artykułKto manipuluje śledztwem w sprawie Srebrnej?
Następny artykułPartia Petru dołącza do Koalicji Europejskiej