Oni chcą zniszczyć polską wieś – ostrzegają ludowcy. Zmiany w VAT zabiją rolnictwo?

– Proponowane przez rząd zmiany w VAT uderzają bezpośrednio w polski przemysł, polską gospodarkę, rolników, sadowników, a także wszystkich obywateli – ostrzega Marek Sawicki, poseł PSL. W jego ocenie podwyżka podatlu VAT na nektary i napoje owocowe oraz warzywne z 5 proc. do 23 proc. jest działaniem wręcz antypolskim – czytamy w wywiadzie dla Super Expressu.

– Na tym skorzystają tylko i wyłącznie wielkie, zagraniczne koncerny – dodaje Sawicki – Ten rząd mówił, że jest dla Polski i Polaków, a efekty ich działań temu przeczą. PiS wyprzedaje Polskę i polską wieś zagranicy. To jest rząd kłamców, a największymi są właśnie ci odpowiedzialni za polskich rolników czy sadowników, czyli ministrowie Jan Ardanowski i Henryk Kowalczyk. Jakiej gałęzi gospodarki by PiS nie dotknął, to ją zepsuje – podsumuje Marek Sawicki.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


źródło: Super Express