28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSHerszt PiS chce ścigać dziennikarzy. Korzysta z komunistycznego reliktu, który sam chciał...

Herszt PiS chce ścigać dziennikarzy. Korzysta z komunistycznego reliktu, który sam chciał znieść!

Jarosław mściwy.

Wódz PiS skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tekstach „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl, w których ujawniono jego rozmowy z Geraldem Birgfellnerem. Jarosław Kaczyński chce, żeby ścigano autorów publikacji z art. 212 Kodeksu karnego dotyczące zniesławienia. Sprawa jest o tyle zaskakująca, że art. 212 KK to relikt komunizmu, który Kaczyński sam chciał znieść… 12 lat temu!

Reklamy

– Realna wolność słowa to są spluralizowane media, tam gdzie nie ma zasady tabu, nie ma zasady, że są ludzie, których nie wolno w żaden sposób krytykować, a innych wolno atakować, czy nawet obrażać, bez żadnych ograniczeń. To nie jest żadna wolność słowa, to jest po prostu swego rodzaju medialny terror. (…) Art. 212 Kodeksu karnego, który m.in. umożliwia skazanie dziennikarzy na dwa lata pozbawienia wolności w sprawach o  pomówienie, powinien przestać obowiązywać – grzmiał Kaczyński w 2007 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza / Puls Biznesu

Musisz o tym wiedzieć!