[Counter-Box id="1"]

“W państwie Jarosława Kaczyńskiego partia kontroluje wszystko, ma pełną władzę. Ale ponosi też odpowiedzialność? Za to, że nie mamy zaufania do instytucji państwa – CBA czy prokuratury. W tym sensie mamy do czynienia z bankructwem idei państwa PiS.” – powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Afera z taśmami prawdy Kaczyńskiego ujawniła, że niektóre instytucje nie radzą sobie do końca z prowadzeniem działań przeciwko prominentnym członkom partii. Opublikowane przez Gazetę Wyborczą informacje o tym, jak prokurator prowadząca sprawę chciała wpływać na to, co znajduje się w protokole przesłuchania świadka, to poważne ostrzeżenie dla wszystkich. Dlatego Katarzyna Lubnauer mówi o bankructwie idei państwa PiS. Kaczyński, Ziobro oraz inny ludzie związani z układem władzy rozliczani będą nie przez ich obietnice, tylko przez efekty działań i realne osiągnięcia. A te stoją z deklaracjami w sprzeczności.

Reklamy

Jeśli prawdą są informacje dziennikarzy o awanturze w prokuraturze, to należy zadać sobie pytanie o to, kto tak naprawdę kontroluje wymiar sprawiedliwości.

Poprzedni artykułRodzina PiS na swoim? Tadeusz Cymański oraz jego i syn i córka zarabiają na polityce
Następny artykułBezpieczeństwo Polski zagrożone. Ludowcy chcą zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego.