02 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMacierewicz ujawnił jeszcze więcej wrażliwych wojskowych tajemnice? Szokujące ustalenia dziennikarzy

Macierewicz ujawnił jeszcze więcej wrażliwych wojskowych tajemnice? Szokujące ustalenia dziennikarzy

Kolejna odsłona wojny wewnątrz PiS oraz demaskowania głupoty lub celowego działania władzy. Dziennikarze tygodnika Polityka dotarli do informacji, z których wynika, że Macierewicz ujawnił ściśle tajne informacje na temat ilości sprawnych wozów bojowych, zapasów pocisków, niezdolności wykrywania przez wojsko nisko lecących obiektów w tym bardzo groźnych rakiet samosterujących, a także stanu zapasów rakiet dla poradzieckich wyrzutni. Są to informacje na tyle wrażliwe, że pojawiły się zarzuty o celowe działanie na szkodę Polski.

Informacje te były objęte najwyższą klauzulą tajności, czyli były ściśle tajne. Macierewicz dowiedział się o tym z raportu o stanie polskiej armii i musiał wiedzieć, że są to informacje tajne. To dane najbardziej wrażliwe a jednocześnie wyjątkowo cenne dla obcych wywiadów. W historii Polski nikt nie posunął się do ich ujawnienia.

Reklamy

Jednak część komentatorów odbiera informacje o Macierewiczu nie tylko jako potencjalne przestępstwo. To także wyraz wewnętrznej wojny w PiS, trwa proces odsuwania ludzi powiązanych z Macierewiczem od władzy i pieniędzy. Sytuacja jest bardzo nerwowa – twierdzą źródła bliskie Nowogrodzkiej.

Czyżby układ władzy się sypał?

Musisz o tym wiedzieć!