Pisowska komisja kompletnego braku kultury. Skandal podczas omawiania miliarda na propagandę?

telewizja-klamie

Ponad miliard złotych na propagandę – tak posłowie prodemokratycznej opozycji komentowali pomysł, by przekazać gigantyczne pieniądze dla Telewizji Polskiej. Pieniądze majką pochodzić z naszych podatków. Wszystko po to, by TVP mogła wspierać PiS w kampanii wyborczej – dodawał inny poseł. Michał Kamiński z klubu PSL-UED zarzucił, że posłowie PiS nie traktują sprawy poważnie. Liczne wątpliwości zgłosiło też Biuro Analiz Sejmowych.

„Wypowiedziom posłów opozycji towarzyszą knajackie szyderstwa ze strony polityków partii rządzącej, a także pani na nas krzyczy. Sugerowałbym kolegom z opozycji, abyśmy opuścili to posiedzenie.” – powiedział poseł Kamiński.

Reklamy

Po tych słowach posłowie opozycji opuścili obrady komisji. Dali tym samym wyraz braku aprobaty dla działań układu władzy. Nie może być bowiem tak, że miliard złotych przekazywanych jest instytucji, która ma tak fatalne oceny jeśli chodzi o wiarygodność. Telewizji Polskiej wielokrotnie zarzucano atakowanie opozycji. Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów jest kilkaset negatywnych materiałów o zamordowanym Pawle Adamowiczu, prezydencie Gdańska.