18 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKGHM pilnuje internetu? Państwowa spółka wystąpiła do sądu by usunąć tweety

KGHM pilnuje internetu? Państwowa spółka wystąpiła do sądu by usunąć tweety

„Tego jeszcze nie grali. KGHM wystąpił do sądu nie tylko o usunięcie z sieci mojego tekstu o chrześniaku wiceprezesa PiS, ale również o nakazanie mi usunięcia tweetow na ten temat” – ujawnił dziennikarz Jacek Harłukowicz. Chodziło o tekst „Afera w KGHM. Chrześniak wiceprezesa PiS ustawiał przetargi. Zgłaszający jego nadużycia został zwolniony.” Czyżby właśnie z tego powodu PiS chciał przejąć kontrolę nad sądami?

„Chrześniak wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego został w ramach „dobrej zmiany” dyrektorem w oddziale KGHM. Gdy przyłapano go na ustawianiu przetargów o wartości 3,2 mln zł, nie zawiadomiono prokuratury.” – czytamy w artykule, który nie spodobał się KGHM.

Reklamy

„Prawnicy kombinatu dobrze sprawdziliby się w gmachu GUKPPiW przy ul. Mysiej.” – dodał Harłukowicz, nawiązując do złej sławy urzędu cenzorskiego z Warszawy, który za czasów komuny zajmował się cenzurowaniem tekstów.

Sąd jednak nie zgodził się z wnioskiem KGHM. Cały tekst na temat afery w KGHM znajduje się na stronach Gazety Wyborczej.

Musisz o tym wiedzieć!