Ale oni się boją ludowców! Kosiniak-Kamysz twardo za Polską w Europie

W szeregach PiS panika. PSL dołączył do Koalicji Europejskiej, co pogrzebało szansę PiS i jego przystawek na dobry wynik wyborczy. Strach jest tak wielki, że poszedł nowy przekaz dnia: atakować ludowców. A jeszcze niedawno Kaczyński, Morawiecki i Gowin robili różnego rodzaju umizgi w stronę Kosiniaka-Kamysz, nie mogą się go nachwalić. Teraz spanikowani pisowscy funkcjonariusze rozpoczęli wściekły, ale nieskuteczny atak.

PSL jest bowiem dzisiaj jedyną partią konserwatywną, której ideologia wywodzi się z ponad stuletniej tradycji. Ludowcy zmieniają się, ale u podstaw ich decyzji zawsze leży pozytywistyczne przesłanie łączyć a nie dzielić. W obliczu zagrożenia, że układ władzy będzie chciał Polskę wyprowadzić z Unii Europejskiej, nie ma wyboru. PSL musi się temu przeciwstawiać tak, jak wielokrotnie w polskiej historii przeciwstawiał się dyktatorom, szaleńcom oraz nieodpowiedzialnym politykom.

Reklamy

Fałszywie brzmiący chór zdartych pisowskich głosów nie stłumi jednak mocno brzmiącego, czystego przesłania prezesa PSL. „Powstrzymać PiS – połączyć Polaków”. Mamy dość wojny polsko-polskiej, realizowanej na polecenie nieudaczników i amatorów, którzy dla politycznych korzyści rozpętali antyeuropejską kampanię. Prodemokratyczna i proeuropejska opozycja musi wziąć odpowiedzialność za losy kraju, który stanął dzisiaj w obliczu jednego z najpoważniejszych kryzysów w swojej pokojowej historii.