PSL zapowiada złożenie projektów ustaw, związanych ze wsparciem dzieci, nauczycieli i samorządów. Jeden z projektów dotyczy zwiększenia pensji nauczycieli aż o 1000 złotych. To element Pakietu Społecznego Ludowców, który ma prorozwojowy charakter dla Polski. Inwestycje zamiast rozdawnictwa – mówią ludowcy.

„To jest grupa zawodowa, która od wielu miesięcy walczy o lepszą jakość nauczania w Polsce, o dzieciaki, żeby miały lepszy dostęp do wiedzy, żeby ta wiedza była jak najstaranniej przekazywana, żeby była nie tylko edukacja, ale i wychowanie w szkole, walczą o to, żeby rodzice byli spokojni o przyszłość swoich dzieci i oczywiście, żeby warunki pracy nauczycieli były jak najgodniejsze” – mówił w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz. „Składamy ustawę podnoszącą wynagrodzenia wszystkich nauczycieli: stażystów, dyplomowanych, mianowanych o 1000 zł” – dodał.

źródło: Interia.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Radwanowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Tylko MOTŁOCH,boi się edukacji.A tacy są polscy „politycy”.1000 zł. to minimalna kwota.Nauczyciele muszą wrócić do szkoły a nie dorabiać w MARKETACH,aby jako tako EGZYSTOWAĆ.NAUCZYCIEL,to prestiżowy zawód,brak szacunku dla nauczyciela,to brak szacunku dla EDUKACJI.Co pomyśli uczeń,jak zobaczy swojego wychowawcę w MARKECIE na KASIE????chyba nie muszę tłumaczyć,takiego „obrazka”.